Kako izračunati modularne cigle u zidu od 4 inča po kvadratnom metru i kako mogu pronaći količinu cigle u zidu od 4 inča.
u ovoj temi znamo kako izračunati modularne cigle u zidu od 4 inča po kvadratnom metru i moramo izračunati broj cigle u zidu od 4 inča.
Znamo da cigle imaju nepravilan oblik i veličinu i njihova mjerenja variraju ovisno o državi, ali u ovoj temi smo mjerili prema modularnoj standardnoj veličini cigle koja se koristi u standardnom proračunu..Prema modularnoj veličini cigle imaju dimenziju 190×90× 90 mm
1) što je beton i njegove vrste i svojstva
2) proračun količine betona za stubište i njegova formula
3) kako izračunati težinu ploče od mekog čelika i izvesti njezinu formulu
4) izračunati količinu cementnog pijeska za zidanje od 10m3
5) proračun cementa u pločicama površine sto četvornih metara
6) izračun težine čelične šipke i njezine formule
7) što je dodatak betonu i njegove vrste i svojstva
u ciglama se cementni mort koristi kao ljepljivi materijal i povećanje njihove čvrstoće ovisi o debljini morta. Koristi se debljina cementnog morta u ciglama od oko 10mm do 12mm.
Više od 12 mm debljine morta cementa smanjuje čvrstoću zida od opeke pa se možda neće koristiti. Dakle, u cigle treba nanositi samo cementni mort debljine 10 mm do 12 mm. Više od 10 mm do 12 mm i manje od smanjenja čvrstoće zida od opeke.
* S obzirom na to :- dali smo sljedeće mjerenje
Veličina jedne cigle=190×90×90 mm
(prema modularnoj standardnoj veličini)
Površina zida od opeke = 1 sq.ft
Debljina cementne žbuke=10 mm
Debljina zida od opeke=4″
* Riješiti :-
1) Moramo dodati debljinu cementne žbuke koja je 10 u svakom mjerenju dimenzija cigle.
Veličina jedne cigle s mortom
=190×90×90 mm veličina opeke
=(190+10)×(90+10)×(90+10)
=200×100×100 veličina opeke s mortom
2) pretvoriti veličinu cigle u milimetar u metar dijeleći s 1000 dobivamo
=(200/1000)×(100/1000)×(100/1000)
=0,2 × 0,1 × 0,1 m
3) volumen modularne opeke s debljinom morta
= 0,2×0,1×0,1 m3=0,002 m3
4) volumen opeke=površina×debljina
Volumen = 1 sq.ft × 4 inča
Volumen =1 sq.ft×4/12 =1×0,333
Volumen = 0,333 cft
5) pretvoriti kubične stope u kubične metar
1 m3 = 35,315 cft
Volumen u kubnim metru
= 0,333/35,315 = 0,0094 m3
6) broj modularne opeke
= volumen opeke/ volumen jedne opeke s mortom
Broj cigle = 0,0094÷0,002 =4,7 br
7) s obzirom na gubitak od 5% do 10%.
5% rasipanja= 4,7×5/100 =0,235
8) ukupan broj cigle=4,7+0,235=4,935
4.935 broj modularne cigle prisutnih u zidu od 1 četvornih stopa
*Riješiti:-
1 sqft 4″ zid od opeke ima 4.935 cigle tako
Za 100 sq.ft
=4,935 ×100 = 493,5 broj cigli.
493,5 no cigle su prisutne u zidu od 4 inča od 100 sqft
Riješiti:-
1 četvorna stopa 4 inča zid od opeke ima 4.935 cigle, dakle za 1000 sq.ft
= 1000×4,935 =4935 broj cigli.
U zidu od 4 inča od 1000 sqft nalazi se 4935 opeka
●Sada je vaš red: – ako ste sretni vidjeti ove teme, molimo dečki da lajkuju podijelite i komentirajte, a ako imate bilo kakvih pitanja i pitanja o tome, pitajte
◆ Možete me pratiti dalje Facebook i Pretplatite se na naše Youtube Kanal